1

To nie żart! 1800 zł kary za brak paszportu ukłuciowego!

Share

Wyjście do baru, lodziarni, basenu, siłowni bez paszportu covidowego? Zapomnij! Prawo staje się bezlitosne dla osób, które nie zdecydowały się na ukłucie. Wejście bez „przepustki” może nas drogo kosztować.

Tak horrendalne przepisy prawne weszły w życie we Włoszech. Miejscowe władze zdecydowały się za zamknięcie zdecydowanej większości miejsc rozrywki dla osób, które nie zaszczepiły się na koronawirusa.

Od teraz Włosi oraz turyści przebywający w tym kraju muszą posiadać przy sobie certyfikat covidowy za każdym razem, gdy znajdują się w: barze, restauracji, lodziarni, basenie, siłowni, muzeum, kinie, parku rozrywki, kasynie oraz na wszelkiego rodzaju targach.

Weryfikację dokumentu zrzucono na właścicieli wyżej wymienionych miejsc. W ich obowiązku będzie sprawdzanie czy dana osoba posiada paszport covidowy. Jeśli nie będą tego robić otrzymają karę administracyjną w postaci zamknięcia lokalu na czas od jednego do 10 dni. To nie wszystko, mandat otrzyma również osoba bez certyfikatu. Będzie to 400 euro, czyli ponad 1800 złotych.

Źródło: Interia.pl