1

To nie żart! Darmowe piwo za … ukłucie! „Zaszczepcie się i wypijcie piwo”

Share

Pomysł im głupszy tym lepszy?! Z takiego założenia wychodzi prawdopodobnie prezydent Joe Biden, który obiecuje amerykanom darmowe piwo w zamian za zaszczepienie.

Przypomnijmy, Prezydent USA zapowiedział, że jego planem jest podanie pierwszej dawki szczepionki co najmniej 70 procent dorosłych Amerykanów, do 4 lipca. Polityk postanowił ogłosić nawet specjalną kację „Krajowy Miesiąc Działania”.

Osiągnięcie 70 proc. pułapu, abyśmy mogli uniezależnić się od Covid-19 i uwolnić się od niego (…) wymaga to zaangażowania wszystkich: rządu federalnego, władz stanowych, lokalnych, plemiennych i terytorialnych, sektora prywatnego, a co najważniejsze Amerykanów – stwierdził.

Najciekawszą kwestią w całym programie jest jednak obietnica … darmowego piwa. Według Joe Bidena to może być element, który przekona niezdecydowanych do przyjęcia szczepionki.

Za dostarczenie złotego trunku ma odpowiadać firma Anheuser-Busch, jeden z największych producentów w kraju (produkuje m.in. piwo marki Budweiser i Stella Artois). Według wstępnych założeń, piwo otrzymać ma każdy Amerykanin powyżej 21. roku życia.