0

Segregacja trwa! Restauracje TYLKO DLA UKŁUTYCH! Zmiana jest natychmiastowa

Share

Walka z antyszczepionkowcami wciąż trwa! Do restauracji będą mogli wejść tylko zaszczepieni lub osoby z negatywnym testem.

 

Program szczepień wciąż trwa na całym świecie, jednak przeszkodą w wielu krajach są antyszczepionkowcy. W Polsce rząd postanowił zachęcić obywateli do przyjęcia preparatu loterią, w Hiszpanii wpadli na inny pomysł.

Okazało się, że w Hiszpanii osoby niezaszczepione nie będą mogły skorzystać z wielu przywilejów, m.in. zjeść w restauracji. Jak podaje Radio Onda Cero, w kraju już przybywa lokali gastronomicznych, do których mogą wejść tylko zaszczepione lub osoby posiadające ważny, negatywny test na Covid-19.

Wymaganie wyników testów od klientów restauracji nie ma sensu. Właściciele lokali powinni odseparować osoby w pełni zaszczepione od pozostałych klientów. Poza tym należałoby w pierwszej kolejności zadbać o to, aby wszyscy pracownicy placówek gastronomicznych mieli certyfikaty potwierdzające pełne zaszczepienie – powiedział szef portugalskiej Izby Lekarskiej, Miguel Guimaraes.