2

To nie żart! Więzienie za sprzeciw wobec covidowego zamordyzmu!

Share

Już nie Francja, a Australia staje się liderem covidowego zamordyzmu i szokujących rozwiązań. Okazuje się, że za negowanie wprowadzonych tam obostrzeń można trafić do więzienia.

Najdobitniej przekonała się o tym Monica Smit, założycielka organizacji Reignite Democracy Australia. Kobieta została zatrzymana za planowanie protestów przeciwko rządowemu koronaszaleństwu.

Smit została aresztowana pod zarzutem „podżegania do społecznego buntu”. Zdaniem strony oskarżającej, mogłoby to spowodować szybkie rozpowszechnianie się wirusa.

Kobieta mogła opuścić areszt za kaucją, jednak musiała zobowiązać się, iż od tego dnia nie będzie udostępniać „żadnych materiałów, które podżegają do sprzeciwu wobec wskazówek Głównego Lekarza”. Monica Smit nie przyjęła tej propozycji.

Przypomnijmy, to nie pierwszy taki przypadek w Australii. Niedawno na 8 miesięcy więzienia skazany został Anthony Khallouf. Zarzuty dotyczyły oddalenia się o więcej niż 5 km od miejsca zamieszkania i organizacja „nieautoryzowanej” manifestacji.