1

To nie żart! Zaskakujący pomysł ukraińskich polityków. Chcą zbudować ogromny mur na granicy

Share

To może być największy w historii projekt prezydenta Wołodymyra Zełenskiego! Ukraiński dziennikarz i deputowany do Rady Najwyższej, Aleksander Dubiński właśnie zapowiedział, iż dobrym rozwiązaniem byłoby wybudowanie muru na granicy pomiędzy Ukrainą a nieuznawanymi republikami. To według niego miałoby zakończyć działania wojenne w tym regionie.

– Trzeba stworzyć warunki, aby ludzie chcieli przeprowadzić się na Ukrainę. Aby zrozumieli, że są tu potrzebni i ważni. Działania bojowe można zakończyć jak w Izraelu: tam na granicy z Palestyną znajduje się betonowy mur – mówił Dubiński w wywiadzie dla strana.ua.

Co ciekawe, zdaniem polityka zgoda na budowę ma zostać uzyskana w postaci referendum krajowego, w którym obywatele opowiedzieliby się za ich zdaniem najlepszym rozwiązaniem zakończenia wojny na wschodzie Ukrainy.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wielokrotnie oświadczał, że jednym z jego priorytetowych zadań jako głowy państwa będzie zakończenie konfliktu w Donbasie. Jak dotąd nie został jednak przedstawiony konkretny plan realizacji tychże obietnic. Wcześniej część politologów i polityków związanych z byłym prezydentem Poroszenko twierdziła, iż Zełenski zdecyduje się na uznanie autonomii tych regionów, aby zaprzestać działań wojennych.

W ostatnich tygodniach konflikt zdecydowanie nabrał na sile. Obydwie strony dokonały kilku akcji militarnych. Praktycznie codziennie media ukraińskie informują o kolejnych ofiarach.

Źródło: Stana.ua