0

Tragedia podczas wakacji. 31-letni dziennikarz TVP w ciężkim stanie

Share

31-letni dziennikarz TVP3 Wrocław doznał udaru mózgu. Łukasz Owsiany jest w śpiączce. Rodzina prosi o pomoc.

Jak poinformowała wrocławska redakcja TVP3 na Facebooku, do tragedii doszło podczas wakacji nad morzem. 31-letni Łukasz Owsiany doznał udaru mózgu. Życiowa partnerka dziennikarza Sofia Popławska przekazała, że w pewnym momencie mężczyzna zaczął skarżyć się na bóle głowy, wtedy wezwała karetkę.

Obecnie 31-latek jest w śpiące w Szczecińskim szpitalu, ale jak przekazują jego bliscy „jest bardzo silny i walczy”. Rodzina dziennikarza prosi o pomoc i zorganizowała internetową zbiórkę.

Ze względu na jego ciężki stan zdrowia, będzie wymagał długotrwałej, specjalistycznej i intensywnej rehabilitacji. Leczenie jest bardzo drogie, więc prosimy każdego o pomoc. Niniejsza zbiórka to dopiero początek, ale pomoże pokryć koszt miesięcznej rehabilitacji specjalistycznej oraz wspomoże opiekę nad Łukaszem. Wpłacając choćby najdrobniejszą kwotę, przyśpieszamy powrót Łukasza do rodziny, przyjaciół i ukochanej pracy – czytamy.

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” ukochana dziennikarza, Sofia Popławska przekazała, że po utracie przytomności 31-latek czekał na przyjazd karetki, aż 20 minut. Po przywiezieniu go na SOR szpitala wojewódzkiego w Koszalinie, jej zdaniem, lekarze zbyt długo zwlekali z postawieniem diagnozy.

Naszym zdaniem tam właśnie zlekceważono objawy wskazujące na udar mózgu i przez kilka godzin nie postawiono właściwiej diagnozy. Przyjęli Łukasza i po pierwszych badaniach zostawili na obserwacji. Czuwałam przy nim, obudził się nad ranem i prosił o pomoc – powiedziała.