0

Tragedia w Sosnowcu! 4,5-letnie dziecko wypadło z okna. Dziewczynka nie żyje

Share

4,5-letnie dziecko wypadło z piątego piętra bloku mieszkalnego. Mimo starań medyków dziewczynki nie udało się uratować.

Do tragedii doszło w Sosnowcu wieczorem 27 lipca. 4,5-letnia dziewczynka wypadła z okna na piątym piętrze. Na miejsce natychmiast wezwano służby. Ratownicy podjęły reanimację dziecka, jednak bezkutecznie. Lekarz stwierdził zgon.

Niestety, mimo wysiłku ratowników, dziewczynki nie udało się uratować. Dziecko zmarło. Na miejscu cały czas trwają czynności – przekazała podkom. Sonia Kepper, rzeczniczka prasowa sosnowieckiej policji.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób doszło do tragedii. Jak podaje, TVN24 prokuratura bada przyczyny i okoliczności tragedii.

Już w dniu wczorajszym prokurator razem z zespołem policji prowadził czynności na miejscu zdarzenia. Ponieważ od zdarzenia upłynęło dopiero kilkanaście godzin, jesteśmy na jego początkowym etapie i w tym momencie trwają intensywne czynności dowodowe, zmierzające do ustalenia okoliczności przebiegu tego nieszczęśliwego zdarzenia – powiedział prokurator rejonowy Marcin Stolpa z prokuratury Sosnowiec-Południe w rozmowie z TVN24.

Z kolei według ustaleń “Super Expressu”, matki 4,5-latki nie było w domu, a ojciec wyszedł do sklepu, zostawiając córkę bez opieki.

To był koszmarny widok. Dziecko leżało nagie na ziemi. Nie mogłam spać w nocy, nie mogę o tym zapomnieć. Ojciec przeszedł zupełnie obojętnie. Sąsiedzi mi mówili, że był na zakupach – powiedziała sąsiadka cytowana przez “SE”.