0

Trump ostro o urzędnikach Bidena: „Absolutna hańba!”

Share

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ostro skrytykował zachowanie przedstawicieli administracji Joe Bidena. Nazwał je „absolutną hańbą”.

W marcu na Alasce odbyło się spotkanie z udziałem sekretarza stanu USA Anthony’ego Blinkena i doradcy prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego Jake’a Sullivana z szefem komisji zajmującej się polityką zagraniczną przy Komitecie Centralnym Komunistycznej Partii Chin, Yangiem Jiechi oraz z ministrem spraw zagranicznych Chin Wangiem Yi.

Podczas spotkania jeden z przedstawicieli chińskiej delegacji zwrócili uwagę na problemy z rasizmem w Stanach Zjednoczonych. Także podkreślił, że amerykańska delegacja przekroczyła limit czasowy oskarżeniami dotyczącymi polityki zagranicznej i wewnętrznej Chin, prowokując konflikt. Strona amerykańska oświadczyła, że chińska delegacja przyjechała z zamiarem grania pod publikę.

Były prezydent USA Donald Trump w wywiadzie dla Fox News postanowił skomentować zachowanie amerykańskich przedstawicieli. Według polityka amerykańska delegacja powinna wstać od stołu negocjacyjnego.

Nikt nigdy nie rozmawiał w ten sposób z moim zespołem. Gdyby sobie na to pozwolili, podwoiłbym stawki – co, szczerze mówiąc, prawdopodobnie i tak powinniśmy byli zrobić – powiedział.