1

Trump uruchomi własnego Facebooka! Ma być wolny od cenzury

Share

Jak zapowiadał, tak zrobi! Donald Trump już niedługo stworzy własny serwis społecznościowy. Były prezydent USA zapowiada, że będzie on w pełni wolny od cenzury!

Powstający serwis już w swojej idei posiadać będzie bardzo ograniczającą filozofię, która opierać będzie się tylko na politycznej motywacji. Z samej natury powstający serwis skazuje się na bycie fanklubem Donalda Trumpa. To zdecydowanie za mało, aby brać pod uwagę ten projekt jako konkurenta dla gigantów social media – ocenia FIlip Cieślak.

Obecnie jednym z największych problemów może być znalezienie infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania portalu. Znalezienie firmy, która udostępni takie zasoby może być trudne, ze względu na powiązanie polityczne.

Eksperci mają również wątpliwości co do ilości zainteresowanych tymże projektem. Ich zdaniem, początkowy sukces może być wyłącznie jednorazowym strzałem popularności. Liczba kont może być ograniczona jedynie do fanatyków Donalda Trumpa i osób, które zostały zablokowane za kontrowersyjne (dla innych mediów) wypowiedzi.