0

Trump wprost: Ukraińcy mogli ZREZYGNOWAĆ z Krymu! Putin to świetny negocjator

Share

On przyprowadził 200 tysięcy żołnierzy na granicę, żeby negocjować, i nie mógł się dogadać, a teraz nie jestem pewien, czy łatwo można doprowadzić do porozumienia – twierdzi Donald Trump, komentując obecną sytuację wojny na Ukrainie.

Były prezydent USA był gościem w podcaście The Clay Travis & Buck Sexton Show. W trakcie rozmowy stwierdził między innymi, iż najlepszym wyjściem Ukrainy z kryzysu, byłaby wcześniejsza zgoda na oddanie Krymu pod władanie Federacji Rosyjskiej.

Mogli zrezygnować z Krymu. Mogli zrobić coś z NATO. „Okej, zamierzamy wstąpić do NATO”. I miałbyś państwo. Bo wierzę, że Putin chciał zawrzeć umowę – podkreślił.

Jednocześnie Donald Trump stwierdził, iż za jego kadencji do takiej sytuacji tj. wojny na Ukrainie absolutnie by nie doszło.

On (red. Władimir Putin) nie zrobiłby tego ze mną – stwierdził.

Polityk nie ukrywa, iż jego zdaniem, na tym etapie konfliktu ciężko będzie o porozumienie pokojowe, co więcej, Władimir Putin będzie chciał zdobyć więcej niż zakładał.

Myślę, że o wiele trudniej jest teraz zawrzeć umowę. On wysadza całe to miejsce w powietrze. Mam na myśli to, że przejmie całe to miejsce. Bardzo przykro jest patrzeć na to, co stało się z Ukrainą – przekonywał Trump.

On przyprowadził 200 tysięcy żołnierzy na granicę, żeby negocjować, i nie mógł się dogadać, a teraz nie jestem pewien, czy łatwo można doprowadzić do porozumienia – dodał.