3

Trzecia dawka i obowiązkowe szczepienia! Minister potwierdza gotowość

Share

Oficjalna rekomendacja w sprawie podawania trzeciej dawki szczepionki przeciw Covid-19 pojawi się dzisiaj lub jutro – mówił na antenie telewizji Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Przypomnijmy, w poniedziałek Mateusz Morawiecki oraz Adam Niedzielski spotkali się z Radą Medyczną, która przedstawiła swoje rekomendacje oraz przewidywania na najbliższy okres.

Wielu profesorów się na ten temat wypowiadało. Wielu profesorów także jest zgodnych, więc myślę, że ta oficjalna informacja albo dzisiaj albo jutro zostanie państwu przedstawiona – mówił Waldemar Kraska komentują kwestię rozpoczęcia doszczepiania trzecią dawką szczepionki przeciw COVID-19.

Wiceminister potwierdził również, dotychczasowe plotki, iż na spotkaniu pojawiła się kwestia obowiązkowych szczepień dla wybranych grup. Takowe przedstawione zostały m.in. przez profesora Andrzeja Horbana w poprzednim tygodniu.

O tym wczoraj była dość żywa dyskusja na Radzie Medycznej, o szczepieniach pewnych grup, szczególnie grup narażonych na zakażenie i ewentualną hospitalizację i śmierć – stwierdził Kraska.

Źródło: Polsat News