1

Tusk wystartuje w wyborach prezydenckich?! Wymowne słowa Kidawy-Błońskiej

Share

Donald Tusk wróci do polskiej polityki? Były premier i szef Rady Europejskiej planuje startować w wyborach prezydenckich.

 

Odkąd Donald Tusk zaczął budować karierę polityczną w Unii Europejskiej, zarzekał się, że do polskiej polityki nie powróci. Z czasem jednak zmienił zdanie. Jak zdradziła Małgorzata Kidawa-Błońska, były premier ma rozmawiać ze swoimi kolegami o ewentualnym powrocie do kraju.

Będą rozmowy Donalda Tuska z Borysem Budką. Dla mnie bardzo ważne jest to, że dla niego PO, jako formacja, ma bardzo duże znaczenie i żeby pokazał, co należy robić, z kim się nie należy wiązać — powiedziała w Radiu ZET.

Na razie mówimy o tym i to Donald Tusk zapowiedział, że zamierza jednak wrócić do polskiej polityki, tu i teraz. Problemów mamy bardzo dużo, a wybory dopiero za jakiś czas — dodała.

Kidawa-Błońska też ujawniła, że jednym z ewentualnych planów Tuska może być start w wyborach prezydenckich.

Od kilkunastu tygodni, czy miesięcy cały czas słyszymy, że PO ma się rozpaść. Rzeczywiście sondaże nie są dla nas teraz budujące, ale my się zmieniamy i działamy. Dzięki zapowiedzi naszego pierwszego szefa i polityka, który ma u nas ogromne zaufanie, że wraca do polityki, tym bardziej optymistycznie patrzymy w przyszłość — powiedziała.