0

TVP oburzone skeczem Neo-Nówki! Dlaczego nie śmieją się z Tuska lub Kosiniaka-Kamysza?

Share

Nie milknął echa skeczu „Wigilia 2022” kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy ostro skrytykowali rządy Prawa i Sprawiedliwości. Okazuje się, że swoje oburzenie odgrywaną scenką, nie kryją pracownicy TVP.

Tak szczerze mówiąc, obejrzałem ten tzw. głośny skecz. Nic tam nie ma specjalnie. Jeśli to jest ostra krytyka władzy to… – mówił Stanisław Janecki, dziennikarz, prowadzący program „W tyle wizji”.

Co najbardziej zabolało prowadzących i jak można się domyślać, także dyrekcję telewizji publicznej? Oczywiście fakt, że krytykowani są politycy Zjednoczonej Prawicy i propaganda, która realizowana jest przez TVP.

Dam nagrodę i ze świecą będę szukał skeczu Neo-Nówki, która by wtedy kpiła z rządów Tuska i Kosiniaka-Kamysza – skomentował współprowadzący program Krzysztof Feusette.

Według dziennikarzy „W tyle wizji” obecnie w Polsce istnieje zdecydowanie większa wolność słowa, niż za czasów rządu Platformy Obywatelskiej.

Pamiętam, że Robert Górski bardzo nieśmiało próbował troszkę drwić z pana Tuska z tego „haratania z gałę”. Proszę sobie porównać tamte skecze i te późniejsze z „Uchem Prezesa”, gdzie robili sobie żarty nawet z tragedii pod Smoleńskiem – podkreślił Feusette.

Gdzie jest więcej tej wolności, gdzie ostrzej kabaret atakował? Teraz za reżimu czy wtedy, za tej wspaniałej, wolnościowej ekipy? – pytał retoryczne Janecki.