1

TVP traci transmisje skoków narciarskich! Historyczna zmiana

Share
Jan Bieńkowski

To już pewne, Telewizja Polska nie będzie transmitować jednej z najważniejszych dyscyplin sportowych w Polsce! Konkursy Pucharu Świata w Skokach narciarskich pokazywać będzie telewizja TVN i Eurosport.

Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy polskich widzów i inwestujemy, aby pokazać im najważniejsze wydarzenia sportowe świata! od lat budujemy i rozwijamy portfolio praw sportowych, a dyscypliny zimowe zawsze zajmowały w nim szczególne miejsce. Jestem bardzo szczęśliwa, że w nadchodzących latach wszyscy Polacy będą mogli z zapartym tchem oglądać starty naszych skoczków w TVN, Eurosporcie i Playerze – mówiła Dorota Żurkowska-Bytner, dyrektor Eurosportu w Polsce.

Co warto podkreślić do tej pory TVP korzystało z umowy sublicencji od grupy Discovery. Umowa obowiązywała od sezonu 2016/2017 i właśnie wygasła.

Współpraca z TVP układała i układa nam się bardzo dobrze. Jestem przekonany, że również z TVN będziemy dobrze współpracować. Sprawa jest świeża i sam jestem ciekawy, jak będzie wyglądała realizacja konkursów – skomentował nową współpracę Apoloniusz Tajner, prezes PZN.

Nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się w piątek 19 listopada od kwalifikacji w rosyjskim Niżnym Tagile. Pokaże je Eurosport. Sobotni i niedzielny konkurs będzie dostępny w Eurosporcie, głównym kanale TVN oraz w player.pl.

Źródło: Wirtualne Media / WP.pl