1

TWARDY LOCKDOWN już w styczniu? Niedzielski: „Druga połowa stycznia będzie tym momentem”

Share

Wygląda na to, że druga połowa stycznia będzie tym momentem, kiedy zacznie się fala związana z omikronem – mówił na antenie Radia ZET, Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia kolejny już raz odpowiadał na pytania dotyczące obostrzeń, które mogą zostać wprowadzone w związku z pojawianiem się w Polsce mutacji Omikron.

Epidemia jest bardzo dynamiczna, mamy nową sytuacją dotyczącą pojawienia się omikrona. Jeśli będziemy mieli kryzys, jakiego do tej pory nie mieliśmy, to oczywiście te narzędzia będziemy stosować coraz szerzej – stwierdził szef resortu zdrowia.

Wszystkie scenariusze są rozważane – podkreślił.

W rozmowie pojawiła się także kwestia wprowadzania „twardego lockdownu” na wzór tych znanych m.in. z Niemiec czy Holandii. Warto przypomnieć, że w tych krajach mobilność obywateli jest ograniczona do minimum.

Jeżeli sytuacja będzie się pogarszać, to oczywiście te restrykcje mogą zostać zaostrzone o wiele wcześniej – wskazał Niedzielski.

Przypomnijmy, obecne ograniczenia, które zostały ogłoszone w grudniu wprowadzone są do 31 stycznia. Jak podkreślił minister jest to jednak „data umowna”.

Źródło: Radio ZET