0

Twardy LOCKDOWN na Sylwestra! Odwołują imprezy, zamykają restauracje

Share

Od 27 grudnia w życie wejdą nowe, jeszcze ostrzejsze obostrzenia pandemiczne. Rząd Austrii zdecydował, że obywatele nie będą mogli w „normalny” sposób świętować tegorocznej nocy Sylwestrowej.

Najbardziej ograniczenia odczują właściciele restauracji oraz hoteli. Ich lokale nawet w noc 31 grudnia mają zostać zamknięte o godzinie 22. Oznacza to brak możliwości organizacji imprezy Sylwestrowej, pomimo że wcześniej zapowiadano, iż takowe obostrzenie nie będzie obowiązywało.

Powodem jest groźna fala Omikronu, której nadejście ma być opóźniane wszelkimi dostępnymi sposobami – twierdzą dziennikarze portalu Puls24.

Zmiany dotyczą także spotkań prywatnych. Od 27 grudnia wesela oraz wszelkie wydarzenia rodzinne np. urodziny mogą gromadzić maksymalnie 5 osób pod warunkiem, że wszystkie osoby będą posiadały certyfikat covidowy.

Omikron jest dominującym warianten w Wideniu, jest już 552 aktywnych przypadków w stolicy. Zakłada się, że w najbliższych dniach udział Omikronu będzie rósł – informuje wideński „Kurier”.

Źródło: Puls24 / Kurier