8

TYLKO U NAS! Ukraina gotowa na atak z Białorusi?! Orłowski: Dochodzą nas fatalne informacje

Share

Ukraina przygotowuje się na atak białoruskich wojsk na zachodnie obwody wołyński i lwowski – mówi Marcin Jan Orłowski, powołując się na swoje źródła bliskie Ołeksija Reznikowa, ministra obrony narodowej Ukrainy. To może oznaczać kolejne setki tysięcy uchodźców w Polsce.

Według informacji przedstawionych przez nasze źródło, na pytanie o bezpieczeństwo na zachodnich ziemiach Ukrainy stwierdził, że powrót w to miejsce, na chwilę obecną jest zdecydowanie nie wskazany. Działania wojenne mogą w tym regionie zostać wznowione, co całkowicie zmieniłoby sytuację wojenną.

Informacje które udało mi się zdobyć są fatalne nie tylko dla Ukraińców ale także w konsekwencji dla Polski. Można sądzić, że wojskowi są przygotowywani do ataku ze strony północy, czyli Białorusi. Obecnie na tych terenach praktycznie nie ma regularnego wojska, a jedynie obrona terytorialna – podkreśla Orłowski.

W przypadku Polski, atak na obwód wołyński i lwowski oznaczałby setki tysięcy, jeśli nie miliony kolejnych uchodźców w naszym kraju. Pamiętajmy bowiem, że na wojnie mamy też uchodźców wewnętrznych, którzy uciekli do Lwowa czy Łucka. Ci ludzie w kilka godzin stanęliby na polskiej granicy – dodaje.

Przypomnijmy, że obecnie najcięższe walki toczą się w Donbasie. Tam trwa ofensywa wojsk rosyjskich i strategiczne wycofywanie się wojsk ukraińskich. Według wielu mediów, w tym ukraińskich, sytuacja jest wyjątkowo trudna.