1

Tysiące ludzi w szoku! Kwarantanna dla zaszczepionych

Share

Preparat przeciw koronawirusa jednak nie chroni nas przed mutacjami? Osoby zaszczepione będą normalnie podlegać kwarantannie.

 

Program szczepień wciąż trwa w Polsce. Jednak nie wszystkie zaszczepione osoby będą mogli wrócić do normalności. Jak poinformował rzecznik Ministerstwa zdrowia, zaszczepione też będą podlegać kwarantannie.

Chodzi o osoby zaszczepione preparatem amerykańskiego koncernu Johnson&Johnson, które po powrocie z wakacji będą musieli poddać się kwarantannie. Wszystko przez groźny wariant Delta, który panuje już w ponad 74 krajów.

Sanepid zapobiegawczo kieruje wszystkich z kontaktu z osobą zakażoną wariantem Delta na kwarantannę, bez względu na to, czy ta osoba ma zaszczepienie dwoma dawkami, bądź jedną J&J – poinformował Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z Polsat News.

Do tej pory jedynie Moderna potwierdziła, że jej preparat chroni przed mutacją indyjską. Prawdopodobnie Pfizer, również poradzi sobie z nowymi wariantami.

Głównie dotyczy to osób, które wracają z zagranicy, bądź osób po kontakcie z osobami z zagrożonych destynacji. Staramy się dmuchać na zimne i służby sanitarne dmuchają na zimne, kierując wszystkich z kontaktu na kwarantannę – dodał.