0

Ujawniamy szczegóły ustawy 1449! PRZYMUSOWE leczenie psychiatryczne dla nieukłutych!

Share

Gdy polskie media zafascynowane są ustawą „Lex TVN” rząd Mateusza Morawieckiego sprytnie wprowadza do sejmowych prac zamordystyczną ustawę nr 1449! W projekcie znaleźć można między innymi zapis o „przymusowym leczeniu psychiatrycznym”, który zastosowany może być wobec osób niechcących przyjmować szczepień.

 

Sprawę ustawy 1449 w sposób bardzo analityczny postanowili opisać pracownicy Kancelarii Lega Artis. Eksperci bardzo dokładnie przyjrzeli się zapisom, które najprawdopodobniej zostaną wprowadzone już na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Rozbudowany projekt zakłada wiele zmian, które mogą szokować.

W projekcie ustawy dużo jest też mowy o nowelizacji przepisów dotyczących przymusowego leczenia psychiatrycznego, z jakich wynika, iż można objąć osobę, która stwarza bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia swojego lub innych przymusowym leczeniem – czytamy na legaartis.pl

Oczywiście, jak to zwykle bywa przy projektach ustaw, są one pisane w sposób niezrozumiały dla przeciętnych obywateli. Takie stwierdzenia jak „bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia” wyglądają niegroźnie i nie wywołują u ewentualnych czytelników negatywnych skojarzeń. Sęk jednak w tym, że przymusowe leczenie psychiatryczne może dotyczyć osób, które po prostu, nie chcą zdecydować się na przyjęcie szczepionki.

Co przez to można zrozumieć no chociażby to, że będzie można np. wykorzystać ten zapis w stosunku do osoby, która przebywa na kwarantannie z powodu podejrzenia o zakażenie i nie chce się zaszczepić. Wówczas da to podstawę do uznania tej osoby za osobę stwarzająca zagrożenie dla swojego życia co pozwoli zamknąć ją w zakładzie psychiatrycznym u umożliwi w przypadku gdyby „szczepienie” przeciwko COVID było obowiązkowe zaszczepienie takiej osoby wbrew jej woli – twierdzą eksperci.

Te szokujące przepisy to jedynie wierzchołek góry lodowej, który szykuje nam rząd Mateusza Morawieckiego pod przewodnictwem Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego. O kolejnych zapisach będziemy informować w pozostałych artykułach.