0

Ukraina traci ważnego sojusznika?! Chcą rozpocząć negocjacje z Rosją

Share

Cel: położenie kresu niestabilności gospodarczej w Europie – mówią politycy współrządzącej w Hiszpanii radykalnie lewicowej partii Podemos. Ich zdaniem należy jak najszybciej podjąć rozmowy i wrócić do zasady „business as ususal”.

Zapowiedzi hiszpańskich polityków to początek spełniania się najczarniejszego snu rządu w Kijowie. Choć sama Hiszpania, do tej pory, nie wywiązała się z obietnic dostawy sprzętu na Ukrainę, to jednak rząd zgadzał się na kolejne pakiety sankcyjne. Niestety dla Ukrainy, sytuacja może ulec zmianie.

Cały wysiłek powinien zostać włożony w osiągnięcie układu pokojowego z Putinem, aby zakończyć wojnę na Ukrainie – mówił Pablo Echenique, rzecznik Podemos, w trakcie depaty w Kongresie Deputowanych.

Powiedzmy sobie szczerze: jedyną drogą dla uniknięcia gospodarczej zapaści Europy jest porozumienie pokojowe – dodał.

Zdaniem lokalnych ekspertów, głos współrządzącej w Hiszpanii partii pojawił się w odpowiedzi na podobne wezwania w Niemczech. Tamtejsza Alternatywa dla Niemiec (Afd) również głosami swoich liderów opowiada się przeciwko nakładaniu kolejnych sankcji i poszukiwaniu rozwiązań pokojowych.

Jak twierdzą dziennikarze „El Mundo” partia Podemos była także odpowiedzialna za niewywiązanie się z obietnic dostarczenia sprzętu na Ukrainę. Jeszcze w czerwcu rząd w Madrycie zapewniał wysłanie 40 czołgów Leopard 2A4, później liczba została zmniejszona do 10. Po kilku tygodniach oferta została jednak wycofana, jak tłumaczono, z powodu fatalnego stanu technicznego tegoż sprzętu.

Źródło: El Mundo