0

Ukraina w tarapatach?! Ogłoszono GWAŁTOWNY WZROST zachorowań na koronawirusa

Share

W regionie dniepropietrowskich zachorowalność wzrosła o 20 procent tylko w ostatnim tygodniu. Na Bukowinie w ciągu miesiąca dwa razy więcej pacjentów niż na początku lata – informują dziennikarze telewizji TSN, podkreślając znaczny wzrost liczby zachorowań na COVID-19 na Ukrainie.

Jak informuje służba medyczna w ostatnich tygodniach w wielu regionach kraju rośnie liczba osób z zakażeniem koronawirusem. Największym problemem jest fakt, iż coraz więcej osób trafia na oddziały szpitale ponieważ wymagają hospitalizacji.

W czerwcu 1 osoba zmarła z powodu COVID-19, a w ostatnim tygodniu lipca 4 osoby zmarły. Widać 50 procent szybsze rozprzestrzenianie się wirusa, więc spodziewamy się, że liczba pacjentów będzie nadal rosła – mówi główny lekarz sanitarny obwodu czerniowieckiego Natalia Hopko.

Według tamtejszych lekarzy wzrost spowodowany jest mutacją wirusa BA.5. Po raz pierwszy wykryto go na Ukrainie pod koniec lipca, we wspomnianej już Bukowinie. Rozprzestrzenia się on wyjątkowo szybko, dlatego epidemiolodzy już teraz biją na alarm.

 

Źródło: TSN.ua