0

Ukraińcy chcą rozruchów w Polsce?! R. Winnicki: Akcja jest w INTERESIE Ukrainy! Eskalowanie sytuacji między Polską a Rosją

Share

Konfederacja zabiera głos w sprawie ataku na ambasadora Federacji Rosyjskiej do jakiego doszło w Warszawie. Posłowie jedynego prawicowego ugrupowania w Sejmie nie ukrywają, że jest to międzynarodowy skandal.

Przypomnijmy, ambasador Adriejew został zaatakowany przez grupę Ukraińców, którzy uniemożliwili złożenie kwiatów na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Warszawie. Ceremonia została zakłócona, a polityk Federacji Rosyjskiej został oblany czerwoną farbą.

Ostro o sprawie wypowiedział się Robert Winnicki. Przedstawiciel Ruchu Narodowego nie ukrywa, iż działanie było prowokacją strony ukraińskiej.

To nie był żaden spontaniczny odruch gniewu ukraińskich kobiet, tylko dokładnie zaplanowana akcja polityczna, która jest w interesie Ukrainy, by eskalować sytuację między Polską a Rosją – tłumaczył.

Polityk podkreślił, że on oraz cała Konfederacja oczekuje na dymisję ministra Mariusza Kamińskiego. Szef MSWiA na twitterze tłumaczył zachowanie agresorów.

Emocje ukraińskich kobiet, biorących udział w manifestacji, których mężowie dzielnie walczą w obronie ojczyzny są zrozumiałe – napisał minister.