0

Ukraińskie partie polityczne w Polsce?! Braun: W niektórych gminach wybory wygra partia ukraińska

Share

W niektórych gminach w Polsce wybory wygra partia ukraińska. W moim Rzeszowie, stolicy regionu i okręgu wyborczego, który mnie katapultował do Sejmu, tam ostrożnie szacując 1/3 mieszkańców to Ukraińcy. Pytanie, czy pozostałe 2/3 w ciągu najbliższych 2-3 lat zorganizują się lepiej od tej diaspory? Nie sądzę! – mówił poseł Grzegorz Braun.

W wywiadzie na kanale youtube „Sommer” polityk Konfederacji odniósł się do coraz częściej podnoszonej kwestii, możliwości udziału w wyborach Ukraińców przebywających w Polsce. Taki postulat pojawił się m.in. w kontekście wyborów samorządowych.

Widzę różne niedostatki, nawet i, z całym szacunkiem, ułomności tych przybyszów, ułomności socjalne, kulturowe ale na pewno nie brak im dynamizmu w organizowaniu się. Widzieliśmy to już w minionych latach, kiedy to na grupach, komunikatorach internetowych, okazywało się, że bardzo dynamicznie przejawiają swoje oczekiwania, ba nawet, roszczenia – stwierdził lider Konfederacji Korony Polskiej.

Polityk w jasny sposób wyraził swoje obawy co do przyszłości polskiej polityki wobec uchodźców z Ukrainy. Jego zdaniem, w polskiej przestrzeni publicznej i na scenie politycznej nastąpiły znaczące zmiany postaw, które mogą w konsekwencji zagrażać suwerenności państwa.

Państwo Polskie nie jest od tego, żeby rozwiązywać wszystkie problemy całej galaktyki i robić dobrze wszystkim we wszystkich zakątkach naszego globu. Państwo Polskie jest przede wszystkim dla Polaków i jeżeli dzisiaj wypowiedzenie tej oczywistej prawdy wywołuje nagły przypływ „piany na usta”, to widzimy jak bardzo pilny jest projekt „Stop Ukrainizacji Polski” – mówił.

Grzegorz Braun zauważył również, bardzo niebezpieczny trend panujący w mediach i na portalach społecznościowych dotyczący nienawiści wobec innego niż ogólnie przyjęty, poglądu na temat uchodźców z Ukrainy.

Przemoc werbalna, przemoc antykulturowa wobec ludzi, którzy upominają się po polską pamięć i wrażliwość historyczną. Oni są szczuci, napadani, nie tylko wirtualnie, ale także w rzeczywistości – skomentował.