3

Upadek „antysystemowca” czy finisz piątkowej atmosfery? Paweł Kukiz stwierdza: „Już jestem w PiSie…”

Share

Ta informacja jednocześnie może wywołać śmiech i zażenowanie. Paweł Kukiz ogłosił na facebooku, że jest już członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Miała to być odpowiedź na setki komentarzy, które pojawiły się na profilu polityka.

Odpowiadając na liczne pytania, czy to prawda, że „idę do PiS-u” – niniejszym oświadczam: Już jestem w PiSie. Piętnaście minut temu odebrałem legitymację a za godzinę wyjeżdżam do Płocka, by objąć Orlen po Panu Obajtku – czytamy we wpisie.

Pierwsza część wypowiedzi mogłaby w zasadzie potwierdzić niedawne plotki, które pojawiały się na temat Kukiza i jego politycznych kolegów z klubu. W ostatnich tygodniach dość głośno było o negocjacjach ws. przyłączenia się do Zjednoczonej Prawicy.

Dalsza część wpisu wskazuje jednak na to, że jest to tekst przepełniony ironią.

Ponieważ PSL również może być potrzebny w koalicji a ja czuję przeogromny sentyment (z pogranicza miłości) do tej partii, to udało mi się wywalczyć Lotos dla Pana Marszałka Zgorzelskiego. Marszałek Zgorzelski zaś wyraził wstępną zgodę na warunek PiS, by Władek (w stroju tygrysa) tańczył na festynach wyborczych Zjednoczonej Prawicy w 2023 roku – pisze Kukiz.

Nie wiadomo, co w zasadzie mogło wywołać takie „postawienie sprawy” przez lidera Kukiz’15. Patrząc na wcześniejsze internetowe wybryki tego polityka, można mieć jednak podejrzenia, że to kolejny „piątkowy wieczór” i wyjątkowo luźny nastrój.