2

Urzędnicy ZMUSZENI do szczepień! Jeśli nie zostaną zwolnieni

Share

Pracownicy kanadyjskich instytucji federalnych do końca października mają obowiązek zaszczepienia się przeciw COVID-19. Jeśli tego nie zrobią grozi im zawieszenie w pracy i wstrzymanie wynagrodzenia – poinformował rząd w Ottawie.

Jeśli zrobiłeś właściwą rzecz i zaszczepiłeś się, masz prawo do wolności od Covid-19, do bezpieczeństwa swoich dzieci (…) i do powrotu do robienia tego, co lubisz – podkreślił premier Kanady Justin Trudeau.

Podobne zmiany już niedługo dotyczyć będą także pracowników federalnej policji. Do 29 października mają oni poinformować swoich przełożonych o fakcie zaszczepienia. Jeśli okaże się, że nie przyjęli preparatu bądź przyjęli tylko jedną dawkę, to zostaną zawieszeni w pracy, a ich wynagrodzenie zostanie wstrzymane do czasu zaszczepienia.

Wyjątki mogą stanowić nieliczne grupy osób, mowa o przeciwskazaniach lekarskich oraz przyczynach religijnych. Szczególnie w tym drugim aspekcie osoby chronione są przez kanadyjskie przepisy o prawach człowieka. Jak jednak podkreśla premier Trudeau takowe zaświadczenia będą trudne do uzyskania.

Co warto podkreślić, już w tym momencie znana jest lista kolejnych zawodów, z których pracownicy będą przymuszani do zaszczepienia. Mowa o pracownikach administracji, naukowców, personelu firm sprzątających, a także żołnierzy.

Źródło: Polsat News