0

Ustawa o segregacji sanitarnej przeszła przez komisję! Trafi do kolejnych prac

Share

Ustawa 1846 autorstwa posła Czesława Hoca bez problemu przeszła przez obrady Komisji Zdrowia. Projekt wprowadzający segregację sanitarną Polaków próbował odrzucić tylko Janusz Korwin-Mikke.

Posiedzenie komisji, zwołanej zupełnie nagle, trwało ponad dwie godziny i obfitowało w festiwal zachwalania zamordystycznych rozwiązań. Jedynie zgromadzeni na sali posłowie Konfederacji wypowiadali się przeciwko przepisom proponowanym przez Prawo i Sprawiedliwość, pozwalającym m.in. weryfikować pracowników ze względu na przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19.

Na zakończenie „debaty” przeprowadzane były głosowania. Wniosek Konfederacji o odrzuceniu projektu w całości poparł wyłącznie Janusz Korwin-Mikke (red. głosować mogą wyłącznie członkowie komisji), przeciw było 33 pozostałych członków.

Kolejnym głosowaniem był wniosek o publiczne wysłuchanie ustawy. W tym przypadku 33 posłów głosowało „za”. Tomasz Latos będący przewodniczącym Komisji Zdrowia poinformował, że wspomniane wysłuchanie odbędzie się prawdopodobnie 5 stycznia 2022 roku i będzie się odbywało zdalnie.

Warto podkreślić, że przesłuchanie charakteryzuje się kilkoma ważnymi elementami. Mowa między innymi o jego pełnej jawności, równości praw uczestników (każdy może się wypowiedzieć) a także szczegółowej dokumentacji i sformułowaniu wniosków. Już teraz można stwierdzić, że będzie to wyjątkowo ciekawe wydarzenie.