1

Ustawa SEGREGACJI pracowników w Sejmie! Wiemy, kiedy zajmą się nią posłowie!

Share

Ustawa „o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia dzialalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19” – taki tytuł nosi projekt ustawy, który wniósł do Sejmu poseł Czesław Hoc. Właśnie poznaliśmy termin, kiedy posłowie zajmą się tym tematem.

Jak zwykle w przypadku Prawa i Sprawiedliwości najbardziej kontrowersyjne projekty przepychane są w możliwie jak najkrótszym terminie. Podobnie będzie również i w tym przypadku. Na oficjalnej stronie Sejmu RP pojawiła się informacja, że projekt ustawy omawiany będzie na Komisji Zdrowia już w dniu jutrzejszym tj. 15 grudnia o godzinie 9:00.

Na naszej stronie oglądać będzie można transmisję na żywo z posiedzenia komisji i wysłuchania pomysłodawcy projektu, Czesława Hoca.

Przypomnijmy, projekt o którym mowa „druk nr 1846” to pomysł przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, który zawiera szereg przepisów dających możliwość segregowania pracowników ze względu na przyjęcie szczepienia przeciw COVID-19.

W ustawie znaleźć można między innymi zapisy o możliwości weryfikowania negatywnego wyniku testu na koronawirusa bądź certyfikatu covidowego. Co więcej pracownik, który nie jest zaszczepiony będzie musiał regularnie, co 48 godzin wykonywać test.

Aby projekt trafił do marszałek Elżbiety Witek musiało się pod nim podpisać minimum 15 parlamentarzysów. Prezentujemy pełną listę nazwisk polityków, których podpisy znajdują się pod projektem ustawy segregacyjnej.

Marek Ast, Barbara Bartuś, Joanna Borowiak, Witold Czarnecki, Leszek Dobrzyński, Barbara Dziuk, Radosław Fogiel, Czesław Hoc, Marcin Horała, Leonard Krasulski, Marek Kwitek, Tomasz Latos, Joanna Lichocka, Krzysztof Lipiec, Marzena Machałek, Grzegorz Matusiak, Anna Paluch, Bolesław Piecha, Paweł Rychlik, Zdzisław Sipiera, Krzysztof Sobolewski, Mirosława Stachowiak-Różecka, Marek Suski, Artur Szałabawka, Łukasz Szumowski, Ewa Szymańska, Janusz Śniadek, Robert Telus, Ryszard Terlecki, Małgorzata Wassermann, Maciej Wąsik.