0

Uwaga alergicy! Nadciąga afrykańskie powietrze. To oznacza duże problemy

Share

W końcu doczekaliśmy się ocieplenia. Jednak nie wszyscy będą się cieszyć z tego powodu! Do Polski nadciąga afrykańskie powietrze. Lekarze ostrzegają alergików.

W poniedziałek 10 maja do Polski przyszło nagłe ocieplenie. Na termometrach możemy zobaczyć nawet 28 stopni Celsjusza. Eksperci jednak ostrzegają, że fala afrykańskiego ciepła stanowi alergiczne zagrożenie.

Jak informuje były prezes Polskiego Towarzystwa Alergologicznego prof. Kuna, dziś alergicy mogą czuć osłabienie i rozdrażnienie. Oprócz tego objawy alergii mogą być mylone z … objawami koronawirusa.

Ostatnio cały czas mówiliśmy o Covid-19, przewiduję, że wielu z nas będzie odczuwać objawy alergii. Boję się, żeby nie mylono alergii z zakażeniem koronawirusem Sars-CoV-2. To też kaszel, to wyciek z nosa, niedrożność nosa. W alergii mamy często świąd oczu, zaczerwienienie oczu i łzawienie. Nie ma tego przy zakażeniu Covid-19. A przy alergii, w odróżnieniu od zakażenia koronawirusem, nigdy nie ma utraty smaku, a utrata węchu jest związana raczej z niedrożnością nosa, niż z rzeczywistą utratą węchu – powiedział w rozmowie z RMF FM.