0

UWAGA DRASTYCZNE! Ukraińcy muszą grzebać Rosjan w zbiorowych mogiłach [FOTO +18]

Share

UWAGA! Treści i fotografie przedstawione w artykule są drastyczne. Niniejszy tekst przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Przerażające informacje dochodzą z wojennego frontu na Ukrainie. Jak informuje tamtejsze ministerstwo obrony, rosyjskie dowództwo nie jest zainteresowane zabieraniem ciał poległych żołnierzy. Miejscowi są zmuszeni grzebać ich w masowych grobach.

W niektórych rejonach nie ma możliwości usunięcia ciał, a rosyjskie kierownictwo nie chce ich wywieźć. W czasie wojny, kiedy większość ludzi w strefie działań wojennych ma osłabioną odporność, a głównym źródłem wody są otwarte źródła, szybkie grzebanie zwłok zmarłych jest niezbędne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych – czytamy na portalu mil.in.ua.

W związku z sytuacją ukraińskie służby uruchomiły specjalny kanał w Telegramie o nazwie „200RF”. Są tam umieszczane zdjęcia i nagrania zabitych lub wziętych do niewoli rosyjskich żołnierzy. Dzięki temu rodziny będą mogły ich zidentyfikować i próbować wymóc na władzach, aby sprowadzić ich ciała do Rosji. Kanał na chwilę obecną subskrybuje 720 tysięcy osób.