3

Użyją WOJSKO przeciw obywatelom?! Trudeau wprost: To musi się skończyć!

Share

Kanadyjczycy mają prawo protestować, mają prawo nie zgadzać się ze swoim rządem i sprawiać, żeby ich głos był słyszalny. […] Ale nie mają prawa, by blokować naszą ekonomię, naszą demokrację i codzienne życie naszych obywateli – mówił premier Kanady Justin Trudeau. Zdaniem polityka protest nazywany „Konwojem Wolności” musi się skończyć!

Przypomnijmy, uczestnicy manifestacji „Konwój Wolności” od 28 stycznia skutecznie blokują stolicę kraju Ottawę. Protestujący wyrażają sprzeciw wobec ograniczeniom wolności obywatelskich oraz dyktatorskim zapędom rządzących.

Od niedzieli w stolicy Kanady obowiązuje stan wyjątkowy.

Nie poddamy się tym, którzy wywieszają rasistowskie flagi, nie ugniemy się przed tymi, którzy angażują się w wandalizm lub hańbią pamięć naszych weteranów – mówił Trudeau w trakcie spotkania z członkami Izby Gmin.

Osoby protestujące przez polityków zostały określone mianem faszystów. Zarzucono im blokowanie małych biznesów oraz „kradzież jedzenia osobom bezdomnym”.

Jak informują dziennikarze, szef lokalnej policji poprosił władze lokalne o wysłanie dodatkowych sił policyjnych. Mowa o 1800 funkcjonariuszach, którzy mieliby dołączyć do już obecnych 2100 policjantów.

Z najnowszych informacji wynika, że władza może również zechcieć użyć oddziałów wojskowych do stłumienia protestu.

Źródło: Fox News