0

W Polsce zabraknie piwa?! Znany producent wstrzymuje produkcję

Share

Niedługo może zabraknąć … piwa? Carlsberg Polska wstrzymuje produkcję piwa z powodu braku dwutlenku węgla.

Carlsberg Polska wstrzymuje produkcję piwa. Jak podaje redakcja Poradnika Handlowca, “wstrzymanie produkcji piwa przez firmę Carlsberg Polska jest spowodowana wstrzymaniem dostaw dwutlenku węgla przez Anwil S.A. i Grupę Azoty SA”. Z kolei powodem zawieszenia dostaw przez te spółki jest „nagły i bezprecedensowy wzrost cen gazu ziemnego”.

Doniesienia już potwierdził jeden z członków zarządu Carlsberg Polska.

Jesteśmy zmuszeni wstrzymać pracę naszych browarów. Dwutlenek węgla jest niezbędnym składnikiem w procesie warzenia piwa.(…) Obecne zapasy pozwolą na funkcjonowanie jeszcze dwie, może trzy doby, po czym browary będą musiały zatrzymać procesy warzenia, a dostawy do rynku nie będą (po wyczerpaniu zapasów produktu gotowego) realizowane. – przekazano w komunikacie cytowanym przez Poradnik Handlowca.

Członek zarządu Carlsberg Polska podkreślił, że przedsiębiorstwo liczy na „natychmiastową reakcję” rządu. Problem ten już wkrótce może dotknąć wielu innych producentów w Polsce. Jak podaje Business Insider, grupa Żywiec już „analizuje sytuację” związaną z dwutlenkiem węglu.