0

W sieci sprzedają PODRÓBKĘ niebieskiej tabletki! Nie kupuj tego!

Share
Iza Husselbank

Od kilku lat Polska mafia lekowa sprzedawała w sieci podrabiane leki! Policja zatrzymała członków grupy przestępczej.

Handel lekami odbywał się na skalę gigantyczną. Wśród podrobionych tabletek był m.in. tramal o działaniu przeciwbólowym, tabletki na potencje czy psychotropowy alprazolam. Lekki sprzedawali przez strony internetowe.

Wszystko wskazywało na to, że kilkanaście osób działających na terenie Europy w ramach zorganizowanej międzynarodowej grupy przestępczej, od co najmniej lutego 2018 roku mogło sprowadzić z Azji do Polski prawie pół tony substancji czynnej. Towar ten następnie przesyłano poza granice kraju, gdzie produkowano podrabiane leki. Według śledczych kilkadziesiąt milionów sfałszowanych produktów największych światowych koncernów farmaceutycznych mogło trafić do Polski. Produkty te dalej sprzedawane były za pośrednictwem stron internetowych odbiorcom w Europie i USA. – powiedział rzecznik prasowy Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji, Iwona Jurkiewicz w rozmowie z “SE”. 

Z ustaleń śledczych wynika, że gang mógł pozyskiwać także poprzez kradzieże z zakładów farmaceutycznych oryginalne lekarstwa. Pieniądze pochodzące ze sprzedaży medykamentów trafiały na specjalnie utworzone w tym celu rachunki bankowe, a następnie były inwestowane. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie gangu mogli wprowadzić do obrotu produkty lecznicze o wartości co najmniej 7 milionów złotych – dodała.