0

Waldemar Kraska straszy Polaków! Czerwona lampka dla niezaszczepionych

Share
Iza Husselbank

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska straszy Polaków! Polityk zapowiada czarny scenariusz czwartej fali pandemii koronawirusa.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska gościł ostatnio w “Popołudniowej rozmowy RMF FM”. Podczas rozmowy polityk został zapytany m.in. o tym, czy o połowę mniejsza liczba nowych zakażeń koronawirusem w porównaniu do 2020 roku może świadczyć, że “czwarta fala również będzie o połowę mniejsza”. Kraska podkreślił, że jesienna fala zaczyna się przyspieszać.

Chciałbym, żeby tak było. Ostatnie dni pokazują, że ta fala czwarta zdecydowanie przyspiesza w Polsce. Tych nowych przypadków jest coraz więcej. Jutrzejsze wyniki też będą, z tego, co widzimy w tej chwili, wynikami, które powinny już nam nie tylko zapalić czerwoną lampkę, ale myślę, że dwie czerwone, migające, ostrzegawcze lampki dla tych wszystkich, którzy są jeszcze niezaszczepieni – powiedział.

Wiceminister resortu zdrowia twierdzi, że możemy się spodziewać “od 5 tysięcy zakażeń dziennie do kilkunastu”. Jego zdaniem jedynym sposobem, aby się ochronić przez koronawirusem, jest szczepionka.

Nie doprowadźmy do tego, żebyśmy musieli być na pogrzebie kogoś z naszych bliskich – dodał polityk.