0

Węgrzy wprost: Sankcje wobec Rosji NIE MAJĄ SENSU! Szkodzą Unii Europejskiej

Share

Europejskie sankcje wobec Rosji nie mają sensu, ponieważ szkodzą Unii Europejskiej, nie wpływając na sytuację na Ukrainie – powiedział rzecznik węgierskiego rządu Zoltan Kovacs.

W rozmowie z gazetą „Kurier” rzecznik rządu wprost stwierdził, że wprowadzone ograniczenia handlowe dla Federacji Rosyjskiej są bezsensowne, ponieważ szkodzą bardziej krajom Unii Europejskiej niż Rosji.

Sankcje nie mają sensu, ponieważ krzywdzą nas, tych, którzy je nakładają, bardziej niż tych, w których są wymierzone – podkreślił.

Nie wygrywamy, my tylko tracimy. Sankcje już uderzają w nas, ponieważ ceny energii rosną. Bezpieczeństwo energetyczne powinno teraz stać się naszym priorytetem – dodał.

W rozmowie Kovacs przekonywał, że jego kraj i władze w Budapeszcie nie mają bliskich więzi z Kremlem, a jedynie dostosowują swoją politykę do własnego interesu narodowego.

Nasze więzi nie są bliższe niż te między Niemcami a Rosją. Zależność od rosyjskiej ropy i gazu ma raczej historyczne niż polityczne korzenie. Rosja była po prostu najtańszym i najbardziej atrakcyjnym dostawcą energii na rynku – oświadczył.

W naszym interesie jest posiadanie stabilnego bufora między nami a Rosją – podsumował.