0

Węgrzy zakazują promocji homoseksualizmu! Lewica dostała furii

Share

Węgierski parlament zakazał “propagowania homoseksualizmu” w szkołach oraz zaostrzyła kary za przestępstwa o charakterze pedofilskim. Opozycja bojkotuje głosowanie.

 

We wtorek 15 czerwca parlament węgierski zakazał propagować zmiany płci oraz homoseksualizm na zajęciach szkolnych, podczas których podejmują się kwestie seksualności. Zajęcia z wychowania seksualnego będą mogły prowadzić tylko osoby i organizacje, które dostaną zgodę ministerstwa.

Według nowych przepisów kary będą grozić również stacjom telewizyjnym, na których antenie pojawi się promocja homoseksualizmu. W ustawie też zapisano, że “państwo chroni prawo dziecka do zachowania tożsamości odpowiadającej płci w chwili urodzenia”.

Seksualne wychowanie i ukierunkowywanie dziecka jest zadaniem i prawem wyłącznie rodzica – podkreśliła wiceszefowa frakcji Fideszu Gabriella Selmeczi.

Przeciwko przyjęcia ustawy protestowało kilka tysięcy osób. Apel w tej sprawie podpisali między innymi szefowie węgierskiego oddziału Google oraz ViacomCBS.