2

WHO apeluje do rządów: Potrzeba 16 MILIARDÓW DOLARÓW na walkę z COVID-19

Share

Powrót do normalności? Tylko, gdy bogate państwa wyłożą ogromne pieniądze – tak podsumować można apel, który wystosowało WHO. Przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia chcą, aby wyłożono na walkę z pandemią 16 miliardów dolarów.

Jak przekazano, pieniądze zostałyby wykorzystane do zapewnienia finansowania szczepień w krajach biedniejszych, których nie stać jest na zakup dużej ilości dawek.

Nauka daje nam narzędzia, a jeżeli podzielimy się nimi solidarnie, będziemy w stanie położyć kres globalnemu kryzysowi sanitarnemu związanemu z COVID-19 – twierdzi dyrektor WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, aby tzw. program ACT-A (finansowanie szczepień w biedniejszych krajach) mógł działać, w okresie październik 2021 – wrzesień 2022 potrzeba, aż 23,4 miliardów dolarów. Dotąd zebrano blisko 800 milionów dolarów.

Warto podkreślić, że projekt ACT-A powstał we współpracy WHO, Banku Światowego oraz Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Jak tłumaczono, inicjatywa ma na celu sprawiedliwą dystrybucję szczepionek na świecie i dostarczanie ich do krajów rozwijających się.

Źródło: wGospodarce.pl