0

WHO ogłasza globalny STAN ZAGROŻENIA. Chodzi o MAŁPIĄ OSPĘ!

Share

Ta decyzja już od samego początku wywołała ogromne kontrowersje wśród ekspertów! Szef WO Tedros Adhanom Ghebreyesus ogłosił, że organizacja wprowadziła globalny stan zagrożenia w związku z epidemią małpiej ospy.

Jak wyjaśniono, decyzja związana jest z epidemią którą notuje się w ponad 70 krajach. Określono ją jako „stan wyjątkowy o znaczeniu międzynarodowym”.

W związku z tym rządom zaleca się „podnoszenie świadomości wśród lekarzy i szpitali, podejmowanie środków ochronnych w podejrzanych przypadkach i edukowanie obywateli, jak chronić się przed infekcją”.

Co warto podkreślić, decyzja dyrektora generalnego WHO zostało podjęta pomimo braku konsensusu wśród ekspertów zasiadających w komisji. Jak podano, sześciu z nich było za wprowadzeniem „stanu zagrożenia”, a dziewięciu było przeciw.

Mamy epidemię, która szybko rozprzestrzeniła się na całym świecie dzięki nowym sposobom transmisji, o których zbyt mało wiemy i które spełniają kryteria międzynarodowych przepisów zdrowotnych – stwierdził szef WHO podczas konferencji prasowej w Genewie.

W opublikowanym 23 maja komunikacie Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli poinformowało, że w zidentyfikowanych ostatnio ogniskach dominują przypadki małpiej ospy wśród mężczyzn mających kontakty seksualne z mężczyznami (MSM). Czytamy w nim również, że występujące w niektórych przypadkach zmiany skórne, mogą sugerować/wskazywać na transmisję zakażenia drogą kontaktów seksualnych.