2

WHO straszy kolejną falą! Ma uderzyć w Europę Wschodnią

Share

Nowa fala zakażeń wariantem koronawirusa Omikron nadchodzi nad Europę Wschodnią – poinformowała Światowa Agencja Zdrowia. Jednocześnie wezwano władze państw regionu, aby te przyśpieszyły program szczepień przeciw COVID-19.

Zdaniem WHO w najbliższym czasie można spodziewać się znacznych wzrostów zakażeń Omikrona w takich krajach jak: Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Rosja i Ukraina.

Wzywam rządy i służby odpowiedzialne za zdrowie do przeanalizowania na poziomie lokalnym przyczyn mniejszego poziomu szczepień, braku ich akceptacji społecznej i w oparciu o konkretne dane i kontekst, opracowania metod interwencji mających na celu pilne zwiększenie poziomów zaszczepień – oświadczył dyrektor WHO na Europę dr Hans Kluge.

Tak jak przewidywaliśmy, fala Omikronu zmierza w kierunku Europy Wschodniej, gdzie w dziesięciu państwach regionu już wykryto ten wariant – dodał.

Ciekawym jest fakt, że WHO zaczęło dopatrywać się nadchodzącej fali w momencie, gdy znaczna część krajów Europy zaczyna odchodzić od restrykcji covidowych.

Źródło: Polsat News