0

Wiceminister edukacji podał się do dymisji! Powód… głęboki dekolt asystentki

Share

Skandale obyczajowe to częsty powód dymisji ministrów wielu rządów. Okazuje się, że czasem karierę można zakończyć ze względu na asystentkę, a dokładniej jej ubranie na oficjalnym spotkaniu.

Do nietypowej sytuacji doszło na Ukrainie. Tamtejszy wiceminister edukacji Ihor Harbaruk zdecydował się zrezygnować z pełnionej funkcji ponieważ jego asystentka wywołała prawdziwą burzę w mediach. Powodem ostrej krytyki była suknia, a dokładniej dekolt.

Sprawa wyszła na jaw 25 grudnia kiedy to na instagramie pojawiło się zdjęcie ze spotkania byłego już wiceministra z merem Lwowa, Andrijem Sadowym. Samo spotkanie nie było wyjątkowo ważne, jednak zdjęcie spwoodowało ogólnokrajową dyskusję.

Widać na nim kobietę ubraną w wyjątkowo odważną, jak na spotkanie polityczne, suknię. Chrystyna Tiszkun, bo tak nazywa się wspomniana osoba, to 27-letnia prawniczka i asystentka Harbaruka.

Myślałam, że każdy ubiera się tak, jak lubi i jak mu wygodnie – skomentowała sprawę sama zainteresowana.

Takie tłumaczenie nie przypadło jednak do gustu konserwatywnym Ukraińcom. Ogromna krytyka która spadła na wiceministra i jego asystentkę spowodowała decyzje polityczne. Jak informują lokalni dziennikarze po wielu rozmowach z przełożonymi Ihor Harbaruk zdecydował się na odejście z ministerstwa.

Źródło: TSN.ua