1

Wicemistrz świata PRZECIW obowiązkowym szczepieniom! Rezygnuje z Igrzysk Olimpijskich

Share

Nie tylko Novak Djoković sprzeciwia się obowiązkowi szczepień przeciw COVID-19. Taką samą postawę zaprezentował Słoweniec Klemen Bauer, który poinformował, że nie weźmie udziału w zbliżających się zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Wicemistrz świata w Biathlonie uzyskał kwalifikacje na igrzyska i mógł w nich wystartować. Organizatorzy zarządzili jednak, iż każdy sportowiec musi byłć w pełni zaszczepiony. W związku z tym Słoweniec zdecydował, że nie pojedzie na zawody.

Chciałem jechać na igrzyska i do końca wierzyłem, że szczepienie nie będzie warunkiem uczestnictwa. Kiedy w październiku okazało się, że jest inaczej, długo myślałem nad tym, co zrobić. To była jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu – tłumaczył.

Klemen Bauer nie ukrywał, że nie jest przekonany do preparatu nazywanego szczepionką. Jako sportowiec zna swoje ciało i szczególnie szanuje sobie zdrowie.

Jestem wdzięczny za każdy oddech i każdy ruch, który wykonuję. Zawsze zwracałem uwagę na to, co dzieje się z moim ciałem podczas treningów, zawodów i innych stresujących wysiłków. Nie jest mi obojętne, co wkładam do mojego ciała i jak ono na wszystko reaguje, dlatego mam dużo zaufania do własnego systemu immunologicznego i wierzę w naturalną odporność. Jednak w żadnym wypadku nie jestem gotowy, w nieznany, niesprawdzony sposób, niepotrzebnie ingerować w swój organizm – wyjaśnił.

Szczerze i mocno szanuję decyzję każdego człowieka, tak jak ja sam, z pełną odpowiedzialnością przyjmuję konsekwencje własnej decyzji – dodał.