0

Wielka ucieczka z IKEI przed covidem! Po tych słowach wybuchła panika [WIDEO]

Share

Chińskie zasady covidowe dalej trzymają za mordę społeczeństwo. Gdy okazało się, że w sklepie IKEA, jeden z klientów jest z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, klienci wpadli w panikę i zaczęli uciekać.

Do tej przerażającej sytuacji doszło w Szanghaju, w jednym ze sklepów IKEA. W momencie, gdy na jaw wyszło, że 6-letni chłopiec przebywający wewnątrz ma pozytywny wynik testu na koronawirusa, wybuchła totalna panika wśród ludzi.

Ludzie w popłochu zaczęli uciekać ze sklepu. A to dlatego, że według tamtejszych zasad, wszyscy, którzy przebywali w tym czasie w sklepie powinni trafić na kwarantannę. Oznacza to zamknięcie w domu i problemy w pracy.

Lokalne media podają, że covidowe procedury w takiej sytuacji zakładają, że należy zamknąć sklep i spisać wszystkich przebywających w środków. Stąd panika i rzucanie się do ucieczki, by uchronić się przed obowiązkową kwarantanną.

Ci, którym ucieczka się nie udała, zostali zamknięci w sklepie od 20 do północy, a następnie skierowani na dwudniową kwarantannę do specjalnie przeznaczonego do tego hotelu. Potem, przez kolejnych pięć dni będą musieli obserwować i raportować państwowym służbom swój stan zdrowia.