2

Wielki powrót! Ryszard Petru wraca do .Nowoczesnej. Ma wyjątkowo odpowiedzialne zadanie

Share

Rok 2022 rokiem wielkich powrotów do polityki? Ryszard Petru powraca do swojego byłego ugrupowania. Ma być ekspertem i doradcą do spraw gospodarczych.

Do Nowoczesnej został przyjęty Ryszard Petru. Jako ekspert będzie doradzał w sprawach gospodarczych. Witamy na pokładzie! – napisał na twitterze Adam Szłapka.

Przypomnijmy, Ryszard Petru był założycielem i liderem Nowoczesnej. Partia została zarejestrowana 25 sierpnia 2015 roku. Początkowo nosiła nazwę Nowoczesna Ryszarda Petru. W 2017 roku Petru stracił przywództwo na rzecz Katarzyny Lubnauer. 11 maja 2018 roku opuścił ugrupowanie.

Wróciłem do Nowoczesnej. Ten ruch to wyraz mojego poparcia dla jedynego liberalnego i wolnorynkowego ugrupowania na polskiej scenie politycznej, ugrupowania które siedem lat sam temu tworzyłem – napisał sam zainteresowany.

Mam zamiar wspierać Nowoczesną głosem doradczym i eksperckim. Prowadzę biznes i nie mam obecnie planów angażować się w stu procentach w politykę. Zamierzam wyłącznie skupić się na kwestiach gospodarczych. Nie chcę jednak stać z boku – będę wpierał opozycję merytorycznie, po to aby przyczynić się do jej wygranej w najbliższych wyborach – dodał.

Źródło: Polsat News