0

Wielki pożar w Ostródzie. Galerię handlową podpaliły dzieci

Share

Duży pożar galerii w Ostródzie. Straty oszacowano na około 2,5 miliona złotych. Policja z tej sprawie zatrzymała 13 i 14-latka.

14 sierpnia mieszkańców Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie) zaniepokoił słup czarnego, gęstego dymu. Jak się okazało, pożar wybuchł w Galerii Mazurskiej. Ogień pojawił się od strony ulicy Wyszyńskiego i rozprzestrzenił się po elewacji budynku.

Przy galerii handlowej paliła się wiata śmietnikowa i nagromadzone tam pojemniki ze śmieciami. Pożar błyskawicznie przedostał się na elewację budynku i poprzez otwory okienne doszło do silnego zadymienia wewnątrz galerii handlowej – przekazał st. kpt. Grzegorz Różański z PSP w Ostródzie.

Na miejsce przyjechało kilka zastępów straży pożarnej. Na szczęście udało się sprawnie ugasić płomienie. Mimo to straty są ogromne. Według szacunków około 2,5 miliona złotych.

Nie był to żaden wypadek ani nieszczęśliwe zrządzenie. Służby od początku podejrzewali podpalenie, co potwierdziło nagranie z kamer monitoringu. Jak się okazało, podejrzani to 13-letni mieszkaniec Ostródy i jego 14-letni kolega, który na co dzień mieszkający w Holandii. Młodszy z chłopców był już wcześniej notowany przez policję. Obaj niedługo odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.