0

Wiemy czego FBI szukało w domu Trumpa! Są nowe doniesienia mediów

Share

Wiemy czego FBI szukało w domu Donalda Trumpa! „Washington Post” pisze o dokumentach dot. choćby broni jądrowej. Były prezydent USA twierdzi, że atak na niego nastąpił z powodu dominacji w sondażach nad Joe Bidenem.

FBI przeszukało posiadłości byłego prezydenta Trumpa w Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie. Tam według mediów, wysłani agenci mieli szukać dokumentów związanych z bronią jądrową. Najazd federalnych na dom byłego prezydenta, to pierwsza taka sytuacja w historii USA!

„Washington Post” informuje, że wśród dokumentów, których mieli szukać agenci FBI podczas rewizji w posiadłości byłego prezydenta USA, były m.in. takie, które dotyczyły broni jądrowej. Gazeta powołuje się na „źródła wtajemniczone w śledztwo”, ale jednocześnie nie podaje jakichkolwiek konkretnych informacji.

Dziennik dodaje, że przeszukanie mogło dotyczyć dokumentów, także tych tajnych, które Trump miał zabrać ze sobą z Białego Domu.

Trump o wejściu FBI do jego willi

Dodajmy, że Amerykański Departament Sprawiedliwości poprosił o upublicznienie nakazu rewizji wraz z listą przedmiotów zabranych podczas przeszukania, po tym, jak Trump opublikował oświadczenie, w którym stwierdza, że stał się ofiarą politycznej nagonki.

„Ten niezapowiedziany nalot na mój dom nie był konieczny ani właściwy. Jest to prokuratorskie uchybienie, użycie systemu sprawiedliwości jako broni i atak ze strony radykalnie lewicowych Demokratów, którzy nie chcą, abym ubiegał się o urząd prezydenta w 2024 roku” – napisał w wydanym oświadczeniu Trump.

„Sprzeciwiłem się biurokratycznej korupcji Ameryki, przywróciłem ludziom poczucie siły i spełniłem obietnice wobec wyborców, jak żaden inny prezydent przede mną. (…) Układ tego nienawidzi. Teraz, gdy widzą, jak popierani przeze mnie kandydaci odnoszą wielkie zwycięstwa w prawyborach i obserwują moją dominację we wszystkich sondażach, próbują raz jeszcze powstrzymać mnie i Partię Republikańską. Bezprawie, prześladowania polityczne i polowanie na czarownice muszą zostać ujawnione i powstrzymane” – pisze dalej były prezydent USA.

Jeśli nakaz rewizji zostanie podany do wiadomości publicznej, społeczeństwo może wkrótce dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego śledczy zostali wysłani do przeszukania domu byłego prezydenta.

Źródło: Fox News/ CNN