0

Wiemy, kto zastąpi Jacka Kurskiego w funkcji prezesa TVP! Zaufany człowiek PiSu

Share

Ja znam wyłącznie PiS-owców z ludzką twarzą. Poważnie mówiąc, ani ze mnie PiS-owiec, ani nie widzę niczego dziwnego w tym, że mamy ludzkie twarze – mówił w wywiadzie dla Wirtualnej Polski, Mateusz Matyszkowicz, ówczesny dyrektor TVP Kultura, który zastąpi Jacka Kurskiego w funkcji prezesa telewizji publicznej.

Przypomnijmy, Kurski został odwołany ze swojej funkcji w trakcie posiedzenia Rady Mediów Narodowych. Osobą, która złożyła wniosek o odwołanie był Krzysztof Czabański, prezes RMN związany z Prawem i Sprawiedliwością.

Kilka chwil po ogłoszeniu decyzji poznaliśmy nowego prezesa TVP, którym został Mateusz Matyszkowicz. Osoba ta związana jest w swojej karierze z ludźmi PiS. Był m.in. współpracownikiem prof. Ryszarda Legutki. Następnie pracował jako publicysta w „Rzeczpospolitej”, „Pressjach” oraz „Teologii Politycznej”.

W lutym 2016 roku został dyrektorem TVP Kultura. Bardzo szybko rozpoczął czystki redakcyjne m.in. rozwiązał całą redakcję filmową. Rok później awansował na funkcję dyrektora TVP 1. Jako swoje sukcesy uznawał m.in. powrót do telewizji publicznej Teatru Telewizji oraz produkcji historycznych.