1

Wiemy, które zwierzęta zabijają najwięcej ludzi! Wiele osób się zdziwi

Share

Wiemy, które zwierzę zabija najwięcej ludzie na świecie. Czy to lew, niedźwiedź może rekin? Nic bardziej mylnego, bowiem to  komary są najbardziej groźnymi z dzikich zwierząt i owadów dla człowieka. Zabijają szacunkowo od 750 tys. do 1 mln ludzi rocznie.

Ten raport wykonało A-Z Animals, które jest uważane za autorytatywne źródło informacji o zwierzętach w sieci Twierdzi ono, że 110 bln komarów może przenosić śmiertelne choroby, jak malaria, gorączka denga, wirus Zachodniego Nilu i wirus Zika. Ciekawostka jest fakt, że na każdą osobę na świecie przypada 16 tys. komarów!

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) w 2017 roku poinformowało, że z powodu malarii zmarło 435 tys. osób. Zagraża ona prawie połowie populacji świata. Filarioza limfatyczna atakuje 120 mln ludzi w 72 krajach.

Dodatkowo CDC apelują o czyszczenia i zamykanie pojemników, w których znajduje się woda, ponieważ mogą one stać się miejscem gniazdowania komarów. W celu zminimalizowania ukąszeń zaleca m.in. stosowanie środków odstraszających owady, odzież z długimi rękawami oraz siatki w oknach i w drzwiach.

„Aby wyleczyć ukąszenie komara, umyj miejsce ukąszenia wodą z mydłem. Zastosuj okład z lodu przez 10 minut, w połączeniu z kremem przeciwzapalnym i mieszanką sody oczyszczonej i wody, aby zmniejszyć obrzęk i swędzenie. Nie drap ukąszenia, ponieważ może to spowodować infekcję” – czytamy w dzienniku „USA Today”.

Kto jest najbardziej agresywnym zwierzęciem?

Za najbardziej agresywne zwierzę na świecie A-Z Animals uznaje krokodyla nilowego, który może ważyć do 800 kg i występuje w Afryce. Uznano go za numer jeden, bowiem traktuje on ludzi jako „stałą część swojej diety” i zabija setki osób rocznie.

„Ogniste mrówki i hipopotamy plasują się na drugim oraz trzecim miejscu na liście agresywnych zwierząt (i owadów). Mrówki ogniste często atakują bez powodu, a hipopotamy zabijają co najmniej 500 osób rocznie” – czytamy w „USA Today.

Źródło: USA Today