0

Winnicki OSTRO o cenzurze YouTube! „To wizja orwellowskiego totalizmu w XXI wieku” [WIDEO]

Share

Robert Winnicki na antenie radia WNET rozmawiał o usunięcia telewizji wRealu24 z serwisu YouTube. „Pozwolenie na to, żeby wbrew prawu krajowemu globalne koncerny dyktowały, co mamy prawo oglądać, słuchać, a czego nie, to wizja orwellowskiego totalizmu w XXI wieku” – powiedział.

Poseł Konfederacji był gościem na antenie Radia WNET. Tam mówił o nieudanym zamachu na Aleksandra Dugina, w wyniku którego zginęła jego córka. Podkreślił także sprawę coraz większej cenzury wielkich korporacji. Zamykając przez to usta prawicowym dziennikarzom.

– Pozwolenie na to, żeby wbrew prawu krajowemu globalne koncerny dyktowały, co mamy prawo oglądać, słuchać, a czego nie, to wizja orwellowskiego totalizmu w XXI wieku. Widzieliśmy to już ponad półtora roku temu, kiedy urzędujący prezydenta USA został ocenzurowany przez największe portale społecznościowe. I widzimy to teraz – stwierdził Winnicki.

– Ja mówię o tym wprost: walka o wolność ludzi i narodów w XXI wieku to walka z Big Tech i w innym obszarze z Big Pharmą, czyli z globalnymi koncernami, które próbują zakneblować wszystkich tych, którzy głoszą tezy niepopularne. To nie tylko odejście od zasad wolności słowa, ale także od zasad wolnego rynku – dodał.

Winnicki o usunięciu wRealu24

– Obawiam się, że droga sądowa będzie długa. My przygotowaliśmy się bardzo poważnie do tej batalii. Jest to bardzo ważna rzecz w kontekście wolności słowa w XXI wieku. Główna część debaty przenosi się do internetu. To już nie tylko ludzie młodzi, ale także starsi i w średnim wieku korzysta z internetu, szukając informacji. Większość ludzi szuka informacji za pośrednictwem mediów społecznościowych takich jak Facebook, YouTube, Twitter, Instagram, Tik Tok itd. – zauważył poseł Konfederacji.