0

Władimir Putin podpisał nową doktrynę! USA największym ZAGROŻENIEM dla Rosji

Share

Stany Zjednoczone są głównym zagrożeniem dla Rosji – czytamy w nowej doktrynie morskiej podpisanej przez prezydenta Władimira Putina. Dokument został zatwierdzony w trakcie obchodów święta Dnia Marynarki Wojennej.

Prezydent Federacji Rosyjskiej przemawiał do żołnierzy w Sankt Petersburgu. Przed rozpoczęciem oficjalnych obchodów, w tym parady morskiej, Putin podpisał nową 55-stronnicową doktrynę morską. W dokumencie podkreślono ambicje „wielkiej potęgi morskiej” rosyjskiej marynarki wojennej.

Jak można przeczytać w doktrynie, głównym zagrożeniem dla Federacji Rosyjskiej jest „strategiczna polityka USA zdominowania oceanów świata”. W dokumencie przeczytać można także, iż sojusz NATO w ostatnich latach znacząco zbliża się do granic Rosji. Kraj ma za zadanie wykorzystać swoje siły zbrojne odpowiednio do sytuacji w przypadku wyczerpania się innych, miękkich sił, takich jak narzędzia dyplomatyczne i gospodarcze.

W nowej doktrynie przewidziano także „kompleksowe wzmocnienie pozycji geopolitycznej Rosji” na Morzu Czarnym i Azowskim. Ocean Arktyczny został określony jako obszar o szczególnym znaczeniu dla Rosji.

 

Źródło: Kremlin.ru