0

Władimir Putin przy POLSKIEJ GRANICY?! Ogłoszono najbliższą podróż prezydenta Rosji

Share

Władimir Putin już 1 września odwiedzi obwód Kaliningradzki w ramach „Dni Wiedzy” – poinformował na briefingu prasowy, rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow. Wiadomo, że prezydent Federacji Rosyjskiej ma w planach kilka „wydarzeń”.

Co warto podkreślić, będzie to pierwsza od dawna, wizyta prezydenta Federacji Rosyjskiej w obwodzie Kaliningradzkim. W ostatnich miesiącach Władimir Putin wyjątkowo rzadko decydował się na podróże, nawet te wewnątrz kraju.

W drugiej połowie tygodnia prezydent będzie w Kaliningradzie – przede wszystkim z okazji Dnia Wiedzy 1 września, ale nie tylko. Poinformujemy was – poinformował rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow, w trakcie briefingu prasowego.

„Ale nie tylko” to stwierdzenie, które najbardziej zainteresowało dziennikarzy i komentatorów rosyjskiej polityki. Nie ma bowiem żadnych, nawet ogólnikowych informacji, co miałby się znaleźć w planie wizyty prezydenta Putina.

Portal RBC informując o planowanej podróży przypomniał, że 18 sierpnia rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło, iż planuje przeniesienie trzech myśliwców MiG-31 z pociskami Kinzhal na lotnisko Czkałowsk w obwodzie kaliningradzkim. Sprzęt miał się tam pojawić w ramach „strategicznego odstraszania”.

W związku z tym część ekspertów twierdzi, że Władimir Putin może w swoim programie wizyty mieć punkt, w którym odwiedzi bazy wojskowe oraz rezydujących tam żołnierzy. Prawdopodobne jest także krótkie przemówienie, które odnosić się będzie do bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej i planowanych na wrzesień manewrów wojskowych.