4

Władze w panice! Szczepionka na koronę nie działa! Co zrobić z ukłutymi?

Share

To ogromny dramat mieszkańców i lokalnych władz – tak sytuację w Bahrajnie oceniają eksperci i przedstawiciele rządu. Jak się okazuje mimo masowych ukłuć w kraju pojawił się gwałtowny wzrost zachorowań. Czy to oznacza, że szczepionka nie działa?

Co ważne, władze tego niewielkiego kraju w Zatoce Perskiej zdecydowały się na ukłucie ponad 60 procent społeczeństwa preparatem spółki Sinopharm. Pomimo, że plan ukłuć szedł według planu to w kraju zaczęła nagle przybywać chorych na koronę.

Według wstępnych analiz winę za sytuację ma ponosić wspomniana chińska szczepionka. Jak zapewniają producenci jest ona skuteczna, ale tylko częściowo. Według zapewnień preparat miał chronić w 70 proc.. Nie ma jednak żadnej możliwości sprawdzenia tych słów, ponieważ Chiny nie udostępniają pełnej dokumentacji produktu.

Jak wskazują wstępne testy, które przeprowadzono w krajach Ameryki Łacińskiej skuteczność można określić na maksimum 50 procent, a dodatkowo ochrona przed wirusem ma być krótkotrwała.

Informacje które płyną od lokalnych władz wskazują, że w najbliższym czasie rozpocznie się specjalna akcja „doszczepienia”. Osoby z grup najwyższego ryzyka mają otrzymać trzecią dawkę ale od innej firmy. Najprawdopodobniej będzie to szczepionka Pfizer – BioNTech.